Jak funguje online registrace pacientů

Lékař s počítačem

NovýLékař.cz přináší první systém online registrace pacientů bez nutnosti fyzické návštěvy ordinace. Pacient se prokáže a následně podepíše online registrační list bankovní identitou. Lékař získává závazný a digitálně podepsaný registrační list a může pacienta přijmout do péče.

Pro všechny pacienty, kteří chtějí změnit svého registrujícího lékaře tj. všeobecného praktického lékaře, praktického lékař pro děti a dorost, ženského lékaře nebo zubního lékaře bez nutnosti fyzické návštěvy ordinace.

Pacient navštíví unikátní webovou adresu ordinace, kterou obdržel od ordinace a projde jednoduchým online průvodcem ve kterém podepíše standardizovaný registrační list. Registrační list je následně doručen ordinaci.

Vyplnění údajů do registračního listu a jeho následný podpis probíhá prostřednictvím bankovní identity.

Svou bankovní identitu již máte. Jedná se totiž o vaše přístupové údaje, resp. způsob jakým se přihlašujete do internetového bankovnictví u své banky. Toto jsou banky, které bankovní identitu svým klientům již poskytují: Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, Komerční banka, MONETA Money Bank nebo Raiffeisenbank.


Vaše banka nám s Vašim souhlasem předá osobní údaje potřebné pro vyplnění registračního listu, který si následně zkontrolujete a pak ho prostřednictvím své bankovní identity podepíšete.

Ano, službu poskytujeme jako oficiální partner bankovní identity. Služba je zabezpečena a splňuje mezinárodní bezpečnostní standardy ISO 27001. Vaše data jsou v bezpečí.

Výhody online registrace pacientů

Maximální bezpečnost

Služba je zabezpečena a splňuje mezinárodní bezpečnostní standardy ISO 27001. Vaše data jsou šifrována a v bezpečí. Dvoufaktorové ověření, kontrola IP adres, šifrování dat, logování aktivity uživatelů a další prvky jsou základem provozu naší bezpečné služby.

Šetří čas

Pacient už nemusí kvůli změně registrujícího lékaře navštívit fyzicky jeho ordinaci. Stačí podpis registrace online prostřednictvím bankovní identity. Bankovní identitu má k dispozici více než 6 milionů uživatelů a alespoň jednou ji v prostředí českého internetu využily 4 miliony uživatelů.

Největší české banky

Registrace pacienta a její podpis je dostupný prostřednictvím bankovní identity pro klienty největších českých bank mezi které patří Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, Komerční banka, MONETA Money Bank nebo Raiffeisenbank.

Rychlost

Proces přípravy a podpisu online registrace pacienta bankovní identitou trvá cca 3 až 5 minut.

Jednoduchost

Proces přípravy a podpisu online registrace pacienta bankovní identitou zvládne 90% uživatelů internetu.

Žádné zbytečné papírování

Pacient podepíše registrační list online a lékař ho obdrží zabezpečenou elektronickou cestou.